дома тагови ФК Академија Пандев

таг: ФК Академија Пандев

Пандев: Почнуваме нова мисија со Брера – нови терени, фокус кон младите, стабилен прв тим..(видео)

Инвестицијата од Брера Холдинг ќе биде корисна за сите оти внесуваме нешто ново во мак фудбалот, вели Горан Пандев  нагласувајки дека останува прв човек...

Академија Пандев со две детски екипи на силниот меѓународен турнир ,,Манце КУП“ во Србија !

Шампионскиот состав на Академија Пандев за фудбалери родени 2011 година како и генерацијата на фудбалери родени 2015 година ќе бидат дел од реномираниот турнир...

Кадетите на Академија Пандев ги добија ривалите за престижниот турнир во Златибор кој ќе се емитува на Спорт клуб

Кадетскиот состав на Академија Пандев (фудбалери родени 2005) од утре 5 ти јуни ќе земат учество на реномираниот турнир „КУП ПРИЈАТЕЛСТВА“ кој ќе се...

Академија Пандев има „златни деца“, генерациите 2010 и 2011 станаа Шампиони на Македонија (фото/видео)

Струмичкиот прволигаш „Академија Пандев“ има златни деца. Генерациите 2010 и 2011 станаа Шампиони на Македонија во своите конкуренции. На завршниот турнир во Скопје каде...

Пандевци и следната сезона со прволигашки статус, Димитар Трајков стрелец за бод во Штип (видео)

На едно коло до крајот на првенството, Академија Пандев и официјално ги зачува прволигашкиот статус откако денеска ремизираше со Брегалница во Штип а Скопје...

ФК „Академија Пандев“ ќе се преименува во „Брера Струмица“ по влезот на новите газди

„Брера Холдингс" и официјално го потврди својот влез во струмичкиот прволигаш Академија Пандев односно дека до крајот на првата половина од годинава ќе го...

Фото: Пандевци ги започнаа подготовките за пролетниот дел – главна цел опстанок во Прва лига

Струмичкиот прволигаш Академија Пандев денеска ги започна подготовките за пролетниот дел од првенството каде главна цел им е опстанок во Првата лига. Стратегот Васоски...

Стојчев: Императив ќе ни биде да играме со Лехија Гдањск кој има огромна историја и тежи 15 милиони евра

Пандевци добија атрактивен и тежок противник во првото квалификациско коло од Конференциската лига на УЕФА. Станува збор за послкиот Лехија Гдањск кој последното првенство...

Пандевци за противник го добија полски Лехија Гдањск во УЕФА Конференциската лига

Екипата на Академија Пандев во првото квалификациско коло од Конференциската лига на УЕФА ќе се сретне со полскиот Лехија Гдањск. Првиот натпревар ќе се...

Пандевци ги почнаа подготовките за новата сезона, ќе имаат четири силни контролки за вториот излез во Европа (ФОТО)

Фудбалерите на Академија Пандев ги започнаа подготовките за новата  сезона во која по втор пат ќе излегуваат на европска сцена. Денеска беа во Фитнес...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пронајдена марихуана кај лица од Колешино, Ново Село, Бориево, полицијата ги...

На 22.04.2024 во 19.30 часот во Ново Село полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Д.К.(42) и К.Ѓ.(29), двајцата од село Колешино, струмичко....