дома тагови ФК Академија Пандев

таг: ФК Академија Пандев

Пандевци го решија Работнички во Скопје уште во првото полувреме со 3:0 (видео од головите)

Фудбалерите на Академија Пандев забележаа победа на гостувањето кај Работнички со 3:0 со што се пробија на втората позиција на прволгиашката табела намалувајки ја...

Капитенот на Академија Пандев – Томче Илиев се сврши, на колена ја побара Љупка за жена ( ФОТО )

Фудбалерот и капитен на струмичкиот прволигаш Академија Пандев – Томислав Илиев стави крај на ергенскиот живот. Тој деновиве ја побара за жена својата сакана...

MOZZART стана спонзор на ФК Академија Пандев од Струмица, потпишан договор за соработка

Продолжува соработката на компанијата Mozzart со фудбалските прволигаши во Македонија, а логото на оваа компанија ќе се најде и на дресовите на ФК Академија...

Пандевци во самиот финиш славеа победа против Борец во Велес (видео од головите)

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа и шестата победа во првенството откако во гости славеа против Борец со 2:1. Мартин Мирчевски и Николче Шарковски...

Југослав Тренчовски замина за Кувајт, ќе ги тренира младите на 17- кратниот шампион Ал Араби (фото)

Поранешниот стратег на Академија Пандев - Југослав Тренчовски склучи едногодишен договор со 17 кратниот шампион на Кувајт ,,АЛ Араби’’ на една година со можност...

ФК Академија Пандев стана прв македонски клуб кој самостојно ги продаде ТВ-правата!

Струмичкиот фудбалски прволигаш ФК ,,Академија Пандев’’ на својата официјална ФБ страна објави дека склучи договор за телевизиските права со регионалниот спортски канал Спорт клуб....

Пандевци лидери во Првата лига – со 4:1 ги скротија ,,лавовите” во Струмица (видео од головите)

Академија Пандев се зацврсти на лидерската позиција откако славеше против тимот на Македонија Ѓорче Петров со 4:1 на свој терен. Со четири победи едно...

Фудбалерот Стоилов се сврши, Марија ја побара во кајче во центарот на Баку Азербејџан

Екс фудбалерот на Академија Пандев  Ѓорги Стоилов од Иловица  кој летово потпиша двогодишен договор за прволигашот Зира од  Азербејџан се сврши со Марија Андонова...

Младинските школи на ФК Академија Пандев, едни од најорганизираните во кои постојано се инвестира (фото)

Со официјален хепенинг на кои беа поделени маички со логото на ФК Академија Пандев, фудбалски топки и спортски реквизити, младинските школи на струмичкиот фудбалски...

ФК Академија Пандев објави оглас за вработување соодветен кадар во фудбалската школа на Академијата

Академијата на ФК Академија Пандев АД Струмица има потреба од вработување на соодветен кадар за потребите на младинската фудбалска школа. Отворени се позиции за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во петок во Гевгелија – конференција за тинејџери за да се...

Во петок во Домот на културата во Гевгелија со почеток во 12 часот ќе се одржи конференција за тинејџери, на која директно младите ќе...