дома тагови Турново

таг: Турново

Видео од непостоечкиот пенал со кој Вардар ја победи Беласица во Турново – потврди и судиската комисија

Пеналот од кој Вардар го постигна победничкиот гол против Беласица во Турново бил непосточеки. Вака потврди Судиската комисија при ФФМ при анализата на мечот...

АД Водостопанство почна со санација на коритото на река Струмица во општина Босилово

Механизација на АД ,,Водостопанство’’ почна со санација на оштетеното корито на река Струмица на територијата на општина Босилово, откако реагираа и градоначалникот Ристо Манчев...

Општина Босилово бара АД Водостопанство да го санира и исчисти речното корито на Струмица

Центарот за управување со кризи ќе проверува зошто затаи АД Водостопанство во однос на чистење и санирање на речното корито на ,,Струмица,,  која пред...

Се излеа река Струмица, поплавен спортскиот комплекс Хоризонт Турново а под вода се и други објекти и површини (фото)

Спортскиот комплекс ,,Хоризонт Турново,,  повторно е под вода откако вчера попладне надојдените води во река Струмица го пробија речното корито и поплавија десетици хектари...

Капитенот на Академија Пандев – Томче Илиев се сврши, на колена ја побара Љупка за жена ( ФОТО )

Фудбалерот и капитен на струмичкиот прволигаш Академија Пандев – Томислав Илиев стави крај на ергенскиот живот. Тој деновиве ја побара за жена својата сакана...

Градоначалникот на Босилово Зимбаков, по Бориево најави асфалтирање улици во Секирник, Иловица, Гечерлија, Турново

По асфалтирањето на улицата во населеното место Бориево во должина од 465 метри од центарот на селото па се до спојот со патот Бориево-Колешино,...

Возач од струмичко место да застане со возилото при контрола, ја загрозил сигурноста на полицаецот – заработи кривична

Струмичката полиција поднесе кривична пријав против 22 годишен жител од населеното место Старо Балдовци - струмичко, бидејки на 11 ти Октомври ова година  на...

Децата од четири генерации на Академија Пандев и една на Беласица меѓу најдобрите на ,,Пандев КУП 2020’’

Младите фудбалерчиња на Академија Пандев во генерациите 2006, 2007, 2010 и 2011 година но и децата од ФК Беласица генерација 2006 освоија едно од...

Беласица ја совлада Академија Пандев во Турново и остана во игра за опстанок преку бараж

Фудбалерите на ,,Беласица’’ славеа во четвртото струмичко дерби против ,,Академија Пандев’’ и тоа на стадионот ,,Кукуш’’ во Турново. Со головите на Влатко Дробаров и...

Кој ќе слави во Турново, на Академија Пандев и требаат бодови за Европа на Беласица за место кое носи...

Утре на стадионот ,,Кукуш’’ во Турново, фудбалерите на ,,Академија Пандев’’ и ,,Беласица’’ ќе го одиграт четвртиот меѓусебен натпревар ова сезона во рамките на Првата...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Гитаристи од Струмица беа дел од концертот за рекорд во Белград...

Гитаристи од музичкото училиште „Боро Џони“ од Струмица од класата на м-р Васко Пиличев одлично ја презентираа Македонија на „Guitar Art Festival“ во Белград...