дома тагови специјално возило

таг: специјално возило

Општина Василево ќе набавува специјално возило за собирање и транспорт на сметoт од физичките и правни лица

Општина Василево планира да набави специјално возило за собирање и транспорт на сметот од физичките и правните лица за потребите на ЈПКД Турија. Со...

Комуналното од Богданци за 30 илјади евра набави специјално возило за чистење канализации

ЈП „Комунална Чистота“ од Богданци деновиве набави специјално возило за чистење на канализациони линии со пумпа со висок притисок. Станува збор за возило од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...