дома тагови сообраќај

таг: сообраќај

Во денешната контрола МВР откри струмичанец кој возел со над 2 промили алкохол и му ја одзеде возачката

59 годишен струмичанец претпладнево околу 11 часот е исклучен од сообраќај откако возел под дејство на алкохол. При контролата кај него биле откриени над...

Од понеделник Богданци со нов режим на сообраќај, неколку улици стануваат еднонасочни

Општина Богданци на својата веб страна објави дека од понеделник во општинскиот центар Богданци ќе има нов режим на сообраќај, бидејки неколку улици ќе...

На пешачкиот кај Комерцијална и раскрсницата кон автобуската во Струмица ќе се поставуваат семафори

Општина Струмица ќе постави светлосна сигнална контрола на булеварот ,,Маршал Тито’’ на пешачкиот премин кај Комерцијална банка но и на раскрсницата меѓу ,,Климент Охридски’’...

Младите од Струмица преку Центарот ,,Новус“ реализираа волонтерски кампањи во интерес на заедницата

Имајки во предвид дека постои мал интерес за волонтирање, Центар за истражување и анализи НОВУС од Струмица во рамки на проектот „Волонтерство – надеж...

Фото – Кофи со маслинки испаднаа од комбе на влезот во Струмица

Попладнево  на влезот во Струмица од моторно возило комбе кое врши дистрибуција на прехрамбени артикли испаднаа повеќе од десетина канти и кофи со маслинки....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кадетите на Академија Пандев ги добија ривалите за престижниот турнир во...

Кадетскиот состав на Академија Пандев (фудбалери родени 2005) од утре 5 ти јуни ќе земат учество на реномираниот турнир „КУП ПРИЈАТЕЛСТВА“ кој ќе се...