дома тагови сообраќајка

таг: сообраќајка

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка со патничко возило на булевар ,,Ленинова“ во Струмица

На 24.04.2023 во 14.15 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на булевар „Ленинова“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл без регистарски...

Брачен пар од Мокриево почина во сообраќајка на излезот од Колешино

Брачен пар од струмичко Мокриево починале на лице место откако попладнево со патничко моторно возило излетале од патот во Колешино и завршиле во околниот...

Едно лице почина а две се повредени откако со патничко возило излетале од патот Ново Село – Мокриево

Синоќа околу 18.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локалниот пат Ново Село – с.Мокриево, струмичко, С.С.(45) од с.Мокриево, управувајќи патничко возило „фолксваген...

19 годишен тракторист повреден во сообраќајкатa во Костурино која го блокираше патот кон Валандово

Попладнево онешто после 17 часот на патниот правец Струмица-Валандово во населеното место Костурино се случила сообраќајка во која учествувале трактор и патничко моторно возило,...

Тешка сообраќајка кај Удово валандовско – едно лице почина три повредени, соопшти МВР

Утрово на патниот правец Јосифово - Удово општина Валандово се случила сообраќајка меѓу две патнички возила во која едно лице почина а три се...

Тешко повреден 50 годишен пешак во центарот на Струмица откако бил удрен од возило мерцедес

Вчера во попладневните часови на крстосницата од ,,Ленинова'' и ,,4 Јули'' во Струмица се случи сообраќајка, во која 50 годишен пешак од Струмица се...

Сообраќајка во Гевгелија – почина скопјанец кој со мини морис излетал од мостот врз лимени гаражи

Утровово Гевгелија се случи сообраќајка во која едно лице го загуби животот. Како што информираше полицијата станува збор за 50 годишен жител од Скопје...

Моторџија од Радовиш тешко повреден а сопатникот полесно, во сообраќајка со камион на патот Радовиш-Штип

Вчера на магистралниот патен правец Радовиш-Штип од засега непознати причини се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл марка ,,јамаха“ и камион ,,мерцедес“ при што возачот...

Мотоциклист од Богданци повреден во сообраќајка со камион, на патот за Гевгелија

Седумдесет и осумгодишен мотоциклист е тешко повреден во сообраќајна несреќа на патот Гевгелија – Богданци. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера помеѓу камион...

Тешко повреден гевгеличанец во судар на ,,сканија“ и комбајн кај Тополница на патот Радовиш-Штип

Синока околу 19 часот на патот Радовиш-Штип кај населеното место Тополница се случиla сообраќајна незгода помеѓу камион ,,сканија“ и комбајн при што возачот на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

УХМР најави нестабилно време со пороен дожд, грмежи и силен ветер

Од среда до почетокот на следната седмица подрачјето на нашава земја ќе биде под влијание на серија на влажни бранови кои што ќе предизвикаат...