дома тагови Риверсофт

таг: Риверсофт

Риверсофт спрема ,,Vox арена” за организирано навивање и бодрење на Македонија на ЕП во Струмица, Кавадарци, Штип и Кочани...

Струмичката компанија ,,Риверсофт'' за време на мечевите на Македонија на ЕП во фудбал организира ,,VOX арена’’ за организирано следење и навивање на настапот на...

RIVERSOFT се вклучи во ,,Проект куќа’’, ќе донира бела техника за 36 домови кои ќе се реновираат со Кристина!

Струмички ,,Riversoft’’ како општествено одговорна компанија се вклучи во проектот Здружениеto за хумано-општествен развој ,,Проект Среќа,, од Скопје, насловен како ,,Проект куќа’’ со кој...

Riversoft се откажа од половина милион денари за украсувањето на Струмица, побара општината да ги донира за хумани цели

Компанијата ,,Riversoft'' кој го доби тендерот за новогодишно украсување на Струмица во висина од 700 илјади денари се откажува од 500 илјади денари и...

Викенд без ДДВ во салоните на ,,Риверсофт’’, целиот асортиман со намалени цени а добивате екстра квалитет !

Компанијата ,,Риверсофт’’ од Струмица со своите салони ширум Македонија, викендов ќе има акција на распродажба на целиот асортиман со намалени цени. Како што објавија...

Навалица за велосипеди откако општина Струмица одлучи да дава до 4 000 денари за купување нов, планира да потроши...

,,Првиот ден од објавувањето на Јавниот повик за субвенционирање за купување нов велосипед од страна на општина Струмица, граѓаните покажаа голем интерес. До 16...

Ракометна треска со Риверсофт, колку голови на македонските ракометари на ЕП, толку попусти следниот ден а очекувајте и ...

Струмичката компанија ,,Риверсофт’’ со своите салони во Струмица, Штип и Кочани за време на Европското ракометно првенство и настапот на македонската селекција во Австрија...

Струмичката компанија Риверсофт, по Штип за потрошувачите од истокот, отвори изложбено продажен салон и во Кочани

Струмичката компанија ,,Риверсофт’’ ја прошири својата мрежа со изложбено продажни салони за бела техника и комјутерска галантерија во земјава. Откако пред неполни четири месеци...

Во салоните во Струмица и Штип, Риверсофт со среќни денови за потрошувачите со огромни попусти

Компанијата ,,Риферсофт'' која располага со огромен асортиман на бела техника, лаптопи и комјутерска галантерија и голем број на домакински апарати од денеска па до...

,,Риверсофт’’ во салоните во Струмица организира предполноќен шопинг со попуст и до 70 % на асортиманот

Струмичката компанија ,,Риверсофт’’ во четврток на 8 август, организира предполноќен шопинг на целиот асортиман што го нуди во своите  салони на улицата ,,Ленинова’’ на...

Секој менаџер треба да се едуцира, надградува, да го открие својот и потенцијалот на тимот, вели Тони Костов пред...

„Откријте го Вашиот потенцијал“ е темата на работилницата која под покровителство на River Soft ќе се одржи на 7-ми мај во Струмица.Работилницата ќе започне...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Јанев: Асфалтирани две улици во населеното место Пиперево, за кои приоритет...

Асфалтирани две улици во населеното место Пиперево, за кои приоритет дадоа самите граѓани. Изведувач на активностите е градежната компанија Пешо Инжинеринг. Наредни населени места каде...