дома тагови Репортери без граници

таг: Репортери без граници

Презентирани резултатите од проектот “Граѓанско сојузништво за репортери без граници”

Центарот за истражување и аналици Новус од Струмица ги презентираше резултатите од проектот "Граѓанско сојузништво за репортери без граници" поддржан во рамките на Програмата за...

Новус изработи брошура за медиумска писменост и градење критичка мисла за Репортери без граници

Центарот за истражување и анализи Новус од Струмица ја промовираше едукативната брошура за Медиумска Писменост и Градење Критичка мисла за Репортери без граници. Станува...

Новус изработи видео за медиумска писменост за репортери без граници (видео)

,,Медиумите ни помагаат да го разбереме функционирањето на нашиот непосреден свет и нашите индивидуални места во него, затоа медиумската писменост е важна за секоја...

“Слободата на мислата е слобода на изразување” – Трибина во Струмица за Репортери без граници

Во Струмица се одржа Јавна Трибина за Репортери без граници во рамки на проектот "Граѓанско сојузништво за репортери без граници" имплементиран од страна на...

„НОВУС“ од Струмица ќе ја унапредува медиумската писменост а ќе работи и на намалување на корупцијата

Центарот за истражување и анализи „НОВУС“ го имплементира проект „Граѓанско Сојузништво за репортери без граници“ во партнерство со „Медија Флеш“ - Струмица. Вкупната вредност...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...