дома тагови полициски час

таг: полициски час

Полицискиот час останува, деновиве ќе се одлучува ќе има ли дополнителни рестрикции, објави Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека полицискиот час од 22 до 5 часот ќе продолжи и во наредниот период со оглед напоследните бројки...

До 22 март полициски час од 22 до 5 часот секој ден, во Југоистокот нови 33 позитивни на ковид-19

Владата на денешната седница ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести за воведување на забрана за движење од 22 до 5 часот по...

Комисијата за заразни болести предлага полициски час од 22 до 05 часот, Владата утре ќе одлучува

Воведување полициски час од 22 до 5 часот предлага Комисијата за заразни болести, соопшти Министерството за здравство. На денешната седница на Кризниот штаб, министерот...

Се враќа полицискиот час, во неколку општини од четврток до понеделник, во други во временски интервали, одлучи Владата

Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза и ефикасна реакција за спречување на ширењето на коронавирусот,...

Обвинителството од Струмица бара казни од по 500 евра за 35 струмичани оти не почитувале полициски час

Основното јавно обвинителство – Струмица во текот на денешниот ден, постапувајќи по кривичните пријави, до Основниот суд – Струмица поднесе 30 предлози за издавање...

Радовишкото обвинителство бара казни од по 500 евра за 4 лица кои со возила и пеш се движеле за...

Основното јавно обвинителство Радовиш поднесе предлози за издавање казнени налози против четири лица кои го сториле кривичното дело непостапување според здравствените прописи за време...

Обвинети нови шест радовишани заради непочитување полициски час, се бараат парични казни

Основното јавно обвинителство Радовиш поднесе Предлог за издавање казнен налог против 6  лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за...

Комисијата за заразни болести предлага полицискиот час за 1 мај да биде од четврток до понеделник а министерот Чулев...

Комисијата за заразни болести на последниот состанок предложи полицискиот час за време на првомајскиот викенд да биде од 19 часот в четврток до 5...

Oбвинителството бара од судот казни и до две илјади евра за 24 струмичани, кои викендов не почитувале полициски час

Струмичкото основно јавно обвинителство бара струмичкиот суд да изрече казни од илајда и две илјади евра за дури 24 струмичани за кои е подигнат...

Министерот Филипче најави скратување на полицискиот час но задолжително носење маски на пазар и во затворени објекти

Министерот за здравство Венко Филипче предложи полицискиот час во работните денови да трае од 19 до 5 часот наутро, а за време на викенд...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...