дома тагови пожар

таг: пожар

На 72 години струмичанецот Јосе Црнгаров им пркоси и на годините и на височините, секојдневно чисти оџаци !

Со стартот на грејната сезона 72 годишнниот Јосе Црнгаров од Струмица речиси да нема слободен ден. Со својот велосипед и потребната опрема за чистење...

Во радовишко Злеово пожар кој зафати куќа, плевна со сточна храна и гаража со возила и механизација

На 30.03.2023 година во Полициската станица Радовиш било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на С.А. (77) од село Злеово, радовишко, во кој...

Пожар меѓу Богданци и Гевгелија кај ,,Погана”, за утре најавено гаснење и со армиски хеликоптер (видео)

Попладнево избувна пожар на локалитетот Погана помеѓу Гевгелија и Богданци . Според Центарот за управување со кризи пожарот се појавил во поле кој подоцна...

Регистрирани пожари во атарите на Дабиле и Пиперево струмичко но и во атарот на Гевгелија

Во текот на вчерашниот ден регистрирани се три пожари во струмичко и гевгелиско во кои интервенирале припадници на противпожарните единици на Струмица и Гевгелија....

Околу 210 илјади евра ќе добијат лицата кои претрпеа штети од пожарот во Глобал

13 милиони денари или околу 210 илјади евра ќе им бидат поделени на правните и физичките лица кои претрпеа штети од ланскиот пожар во...

Оштетени 68 дуќани и тезги од пожарот во Глобал велат од обвинителството кое досега распита 15 лица

,,Во пожарот беа оштетени 44 деловни објекти (дуќани, магацини) и 24 тезги , а за висината на штетата по барање на обвинителството ќе се произнесе вешто лице. ...

Дуќанџиите и тезгаџиите упатија апел за хуманост и донации за обнова на ГТЦ Глобал, отворија наменска сметка

Сопствениците на трговски дуќани, деловни простории и тезги од опожарениот ГТЦ ,,Глобал’’ во Струмица, преку здружението ,,Обнова Глобал’’  бараат помош и апелираат на хуманост...

Тезгаџиите од Глобал побараа пожарот да не се користи за политички препукувања – утре отвораат сметка за донации !

Сопствениците на тезги во ГТЦ Глобал во Струмица во кој избувна пожар и предизвика огромни штети на својата ФБ страна побараа пожарот да е...

Струмичките пожарникари објавија детален приказ што се случувало критичната ноќ кога гореше ,,Глобал’’

Струмичките пожарникари на својата официјална ФБ страна објавија што се случувало критичната ноќ кога ГТЦ Глобал го зафати силен пожар. Тие до детали објаснуваат од...

Формирано е Координативно тело за справување со последиците од пожарот во „Глобал“

Со цел за брза и координирана акција, денеска, на иницијатива на градоначалникот Коста Јаневски е формирано Координативно тело во кое членуваат претставници од сите...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Венко Филипче од Кавадарци: Се среќавам со преку 200 луѓе...

Носителот во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче денес во Кавадарци се сретна со голем број граѓани. Разговараше со пензионерите, дијабетичарите и здравствените работници...