дома тагови Парк

таг: Парк

За една година Гевгелија ќе добие нов урбан парк на 6 000 m², проектот чини 106 илјади евра

Започна расчистувањето на теренот од 6 000 метри квадратни кај вториот кружен тек на Булеварот Гевгелија од едната страна и улицата Саво Михајлов од...

Кај градинката Виножито во Струмица ќе има парк од 20 илјади м2, почна да се чисти теренот

Почна да се чисти теренот од околу 20 илјади метри квадратни во струмичката касарна во непосредна близина на новата детска градинка Виножито каде треба...

Конзулов засади дрвце во паркот на ридот и ги замоли радовишани да се грижат за природата

Првиот човек на општина Радовиш Герасим Конзулов заедно со активисти на Црвениот крст засадија дрвце во градскиот парк на ридот како симбол за обнова...

Општина Валандово со повеќе проекти во Удово кое добива современ и урбан лик со новиот плоштад

До крајот на месецов или почетокот на идниот треба да биде готов плоштадот со парк кој се гради во населеното место Удово во општина...

Турски чочек во сала Парк, Токат од Турција победник на Балканскиот Куп во Струмица – Џио сребрен !

Одбојкарите на турски ,,Токат'' го освоија првото место на Балканскиот клупкси Куп во Струмица откако во третото коло забележаа победа против ,,Џио Струмица'' со...

Шампионот Џио Струмица во сала Парк домаќин на БВА турнирот преку кој го мерка унгарскиот вицешампион во Челенџ купот

ОК Џио Струмица - актуелниот македонски шампион и освојувач на Купот, деновиве во спортската сала Парк ќе го организира годинашново издание на Балкански клупски...

Македонија ја надигра Грција во струмичката сала Парк и за ЕП ќе чека полесни противници

Македонската ракометна репрезентација ја совлада селекцијата на Грција со 27:23 во последното квалификациско коло и како првопласирана во Групата 3 обезбеди пласман на Европското...

Фото – Македонската селекција го одработи првиот тренинг во Струмица – одиме на победа против Грција кажаа ракометарите

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Струмица и го одработи првиот тренинг во спортската сала ,,Парк’’ за неделниот меч со соседна Грција во рамките на квалификациите...

Наковски Волеј и Џио Струмица вечерва во Парк играат за златни одличја и КУП титули

Попладнево и вечерва во спортската сала Парк во Струмица се играат финалните мечеви од одбојкарскиот КУП на Македонија по што ќе се знаат кој...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...