дома тагови Павле Витанов

таг: Павле Витанов

ТОП 10 најчитани и најпосетувани вести на Дрнка.МК во минатата 2023 !

Информациите за невоообичаените потфати но и успесите на одредени лица од Југоистокот беа најчитани и најпосетувани вести на нашиот информативен портал Дрнка.МК за минатата...

Павле Витанов ја отпеа ,,Розо моја“ за можна победа во шоуто „Никад није касно“ – еве како да гласате...

Струмичанецот Павле Витанов со изведба на песната ,,Розо моја“ се бори за победа во музичкото ТВ Шоу ,,Никад није касно“. Тој доби позитивни критики...

Павле Витанов од Струмица ќе пее во финалето на шоуто „Никогаш не е доцна“, доби најмногу онлајн гласови

Павле Витанов од Струмица ќе пее во финалето од телевизиското музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Тој во финалето се пласираше со гласовите на...

Струмичанецот Павле Витанов повторно го воодушеви жирито на шоуто „Никогаш не е доцна“ (видео)

Струмичанецот Павле Витанов се пласираше во четвртиот круг од музичкото шоу ,,Никогаш не е доцна“ откако се престави со песната  „Женет сум“ од Дејан Матиќ....

Павле Витанов од Струмица продолжува во ,,Никогаш не е доцна“ – на сцена запеа и со синот Ангел (видео)

Павле Витанов од Струмица ги продолжува настапите во музичкото натпреварувачко музичко шоу „Никогаш не е доцна“ на Гранд продукција откако ги освои гласовите на...

Видео – Павле Витанов од Струмица најдобар интерпретатор на „Пирин фолк фест 2019“ во Бугарија, освои уште две награди

Пејачот Павле Витанов од Струмица се закити со дури три награди на 27 то издание на ,,Пирин Фолк Фест’’ што се одржа во Сандански...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...