дома тагови коста јаневски

таг: коста јаневски

Јаневски: Општина Струмица со европски пари ќе набави повеќенаменско возило за заштита од поплави и пожари

Општина Струмица до крајот на јануари идната година ќе набави повеќенаменско возило со голема проодност за реакција при пожари и поплави со цел да...

Состојбата со ковид-19 во Струмица станува загрижувачка, бројот на заболени расте, објави Јаневски

Актуелната состојба со ковид-19 во Струмица е реалативно загрижувачка. Бројот на заболените од коронавирусот постојано расте а во последниов период со овој вирус заразени...

Докторот од Кавадарци ја преплива Турија во струмичко за два и пол часа и апелираше да ги чуваме езерата...

Доктор Бошко Илиев специјалист по спортска медицина од Кавадарци ја преплива браната Турија кај струмичко, по повод Денот на независноста на Македонија. Тој во...

Атиџе од ,,Медена земја“ уживаше во поинаквата приказна на СОФ 2020 (фото)

Синоќа, со проекција на Медена земја под строги здравствени протоколи заврши втората недела од СОФ 2020. Дел од публиката беше и Атиџе Муратова - жената...

Во Струмица се монтираат нови корпи за отпадоци со пепелници за 24 илјади евра

Деновиве во Струмица се монтираат 60 од 120 те корпи за отпадоци со пепелници кои општината ги набави од скопската фирма ,,Урбано Ел''. Ова...

Ќе се градат нови бедеми, патеки и ќе се осветлува тврдината Цареви Кули над Струмица (фото и видео)

Преку Проектот за локална и регионална конкурентност, во Струмица ќе се градат нови бедеми на средновековната тврдина Цареви Кули која се очекува да биде...

Општина Струмица ја привршува изградбата на патеката со ограда до третиот Габровски водопад каде ќе има платформа

,,Овозможуваме уште една прекрасна дестинација за љубителите на природата’’ објави градоначалникот на Струмица Коста Јаневским информирајки дека реализацијата на проектот за уредување на локалитетот...

Играчите на КК Струмица го уредија кошаркарското игралиште во училиштето Сандо Масев во Струмица

Струмичкиот кошаркарски вотролигаш деновиве се вклучи во акцијата на општина Струмица  за уредување на спортсктие терени и игралишта при што на нивна иницијатива се...

Општина Струмица дополнително го уредува локалитетот околу Габровските водопади а ја проширува патеката и до третиот !

Општина Струмица деновиве работи на дополнително уредување на локалитетот околу Габровските водопади кои се наоѓаат на падините на Беласица во непосредна близинана селоот Габрово....

Општина Струмица објави видео како ќе изгледа отвореното спортско игралиште во Чифлик за кое обезбеди 6 милиони денари

Пред една недела општина Струмица распиша тендер за Реконструкција на отвореното спортско игралиште во Урбан Блок 33 во Струмица кое се наоѓа во 4...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Инфективното во Струмица полно со ковид пациенти, болницата спрема дополнителен простор

Инфективното одделение во Струмица е полно со пациенти заразени со ковид-19. Таму веќе извесен период нема можности за сместување на нови лица со полесна...