дома тагови коста јаневски

таг: коста јаневски

Струмичките пожарникари добија опрема за гасење пожари и заштита, набавена од Општина Струмица

Струмичките пожарникари добија нова опрема за гасење пожари на отворен и затворен простор но и апарати кои ќе овозможуваат заштита при интервенции. Првиот човек...

АМС: Тендерската постапка за изградба на затворен базен во Струмица со димензии 25 на 9 метри е отпочната

Тендерската постапка за изградба на затворен базен во Струмица е отпочната. Вака најави директорот на АМС Наумче Мојсовски на последната прес конференција на која...

Струмичката болница од оваа грејна сезона ќе се грее на гас – почна изградбата на котларата

Струмичката болница од средината на октомври ќе почне да се грее на гас. По неколку години најави и ветувања конечно почнаа работите за изградба...

Почна масовната вакцинација на жителите од струмичко, дневно се очекува да бидат имунизирани 500 лица

Почна со работа регионалниот вакцинален пункт при ООУ Никола Вапцаров во Струмица кој ќе ги опслужува граѓаните од струмичко. Дневно се очекува да бидаат...

Еко паркот во Струмица почна да се гради а се работи и на проект за негово осветлување

Почна да се гради еко паркот во Струмица во II Урбана заедница во непосредна близина на ООУ ,,Никола Вапцаров''. Еко паркот треба да биде...

Струмица доби ново фудбалско игралиште со вештачка трева вредно 280 илјади евра (фото)

Фудбалското игралиште вредно околу 280 илјади евра е изградено со договор на општина Струмица, ФФМ и ФК Академија Пандев. Истото ќе можат да го...

Струмица ќе биде организатор на манифестацијата „Град на културата“ за оваа година

Општината Струмица оваа година ќе биде организатор на манифестацијата „Град на културата“, одлучи комисијата по распишаниот Конкурс на Министерството за култура на кој освен...

ТППЕ Струмица доби теренско возило со опрема за интервенции при пожари и поплави (фото)

Струмичката противпожарна единица доби мултифункционално противпожарно теренско возило за гаснење на шумски пожари но и за справување со кризи предизвикани од поплави. Возилото и...

Во недела граѓанска акција за чисти ридови над Струмица, ќе се собира ѓубрето по две локации

Еко акцијата што ја иницираше ВК Актив од Струмица а требаше да се реализира минатитов викенд но се одложи заради дожд и снег, како...

Се надевам дека титулата ќе остане во Струмица, кажа Јаневски по средбата со Милев претседателoт на OK Џио (видео)

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски оствари средба со новоназначениот претседател на ОК Џио Струмица Владо Милев со кого разговараа за моменталната натпреварувачка сезона во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител од Валандовско Удово, полицијата го сомничи дека предизвикал пожар...

На 29.05.2024 во 11.30 часот во село Удово, валандовско, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода К.Ш.(23) од с.Удово поради постоење...