дома тагови Костадин Костадинов

таг: Костадин Костадинов

До септември треба да стасат првите електрични автобуси во Струмица – објавен договорот за набавка вреден 7 милиони евра

Во рок од шест месеци или најдоцна до септмеври, во Струмица треба да се достават пет електрични автобуси кои ќе бидат од марката  ISUZU...

Костадинов: Куклиш добива современ Дом на кулутра за сите генерации кој треба да биде готов за околу пет месеци

Градоначалникот Костадин Костадинов со своите соработници и членови на Советот на општина Струмица денеска изврши увид во градежните работи од втората фаза  на изградбата на...

СОУ Јане Сандански Струмица реши децениски проблем и доби нова спортска сала, догодина ќе се инсталираат грејни тела

Во присуство на професори ,спортски работници и ученици  беше предадена во употреба спортската сала при СОУ Јане Сандански. Станува збор за нова сала која...

Костадинов: Обезбедени се нови 65 милиони денари за проектот Социјална населба во Струмица !

Општина Струмица за реализација на проектот „Социјална населба“ ќе добие нови 65 милиони денари . Градоначалникот Костадин Костадинов и министерот за транспорт и врски...

Почна изградбата на затворениот пливачки базен во Струмица – треба да биде готов за две години

Започна изградбата на затворениот базен во Струмица кој ќе се наоѓа веднаш до во пам патеката во близина на АТШ Берово во во спортско-рекреативниот...

Струмица доби скејт парк кај Домот на АРМ, Костадинов апелира да се користи со заштитна опрема (видео)

Во кругот на Домот на АРМ веднаш до фитнес зоната во Струмица ставен е во функција скејт паркот кој е на површина од околу...

17 просветни работници го добија признанието „Свети Кирил и Методиј“ од општина Струмица

Седумнаесет просветни работници од струмичките основни и средни училишта но и од двете детски градинки го добија признанието „Свети Кирил и Методиј“ кое го...

Наесен се очекува да се гради игралиштето и паркингот на местото ,,маларична“ во Струмица

Советот на општина Струмица треба да донесе одлука за обезбедување приближно 6 милиони денари за изградба на повеќенаменското игралиште и паркинг на просторот на...

Се руши ,,маларичната“ во Струмица и објектите наоколу за да се изгради повеќенаменско игралиште и паркинг !

Се рушат објектите на просторот на кој се наоѓа маларичната болница во Струмица. Екипи ангажирани од Општината се на терен и ги отстрануваат сите...

АК ,,Скала“ од Струмица постави вештачка карпа од 9 метри со 10 насоки за искачување во ООУ „Видое Подгорец“...

Алпинистичкиот клуб ,,Скала“ од Струмица ја стави во функција вештачката карпа во ООУ,, Видое Подгорец“  каде учениците но и лубителите на адреналин ќе може...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Сообраќајка меѓу две товарни возила кај Гевгелија – возачот на едниот...

Денеска (03.07.2024) во 00.30 часот во Полициската станица во Гевгелија било пријавено дека на автопатот од клучка Гевгелија кон Граничниот премин Богородица се случила...