дома тагови ковид центар

таг: ковид центар

Заради зголемен број на заболени од ковид-19, во Гевгелија се проширува ковид центарот во болницата

Гевгелиската општа болница го проширува  Ковид центарот со дополнителен простор за уште осум кревети за третман на ковид пациентите, бидејки последната недела во овој...

Три сестри од струмичката болница позитивни, директорот Гогов бара персонал за ковид центарот кој се проширува !

Три нови медицински сестри се позитивни на коронавирусот во струмичката болница заради што ова установа од министерството за здравство бара да регрутира дополнителен персонал...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Богданци ќе бидат поставени над 700 сообраќајни знаци, табли и...

До крајот на годинава во Богданци треба да бидат поставени околу 700 сообраќајни  знаци, патоказни и дополнителни табли со различни димензии, гумени лежечки полицајци,...