дома тагови евн

таг: евн

Во недела Гевгелија и неколку населени места ќе бидат без струја осум часа

Во недела, 25.09.2022, поради планирани технички зафати во главната напојна трафостаница во Гевгелија, во период од 04:00 до 12:00 часот без напојување со електрична...

Дел од Струмица и повеќе села од струмичко, во недела во одредени периоди ќе бидат без електрична енергија

Заради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информира дека во недела на 18...

ЕВН: Од 15 Април броилата се отчитуваат и корисниците добиваат порамнети и коригирани сметки

ЕВН Македонија ги почитуваше препораките на Регулаторната комисија за енергетика и Здравствените власти за да се спречи ширењето на корона вирусот според кои во...

ЕВН донираше нова медицинска опрема за македонскиот јавен здравствен систем

ЕВН Македонија донираше 13 перфузори и инфузиони пумпи за оддделот за интeнзивна нега во градската болница Универзитетска клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“...

ЕВН донира 200 000 евра за медицинска опрема и материјали за справување со Ковид 19

ЕВН Македонија донира 200 000 евра на Министерството за здравство за набавка на медицинска опрема и материјали за потребите на јавниот здравствен систем за...

ЕВН привремено ги затвора сите приемни канцеларии за корисници и ги објави броевите за контакт

Со цел делување во насока на спречување на ширењето на корона вирусот и согласно мерките и препораките на Владата и Регулаторната комисија за енергетика,...

Утре дел од општините Струмица и Василево ќе бидат без струја соопштува ЕВН

ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информира дека утре вторник (3-ти март 2020 година), во периодот од 07:30 до 17:00 часот без електрична ененргија ќе бидат корисниците...

ЕВН Македонија доби награда за долготрајното членство во Стопанската комора на Македонија

На одбележувањето на 98-та годишнина од постоењето на Стопанската комора на Македонија, ЕВН Македонија беше одликувана со „Награда за долготраен активен член на Стопанската...

Нова подобрена верзија на онлајн услугите на ЕВН, освен плаќање сметки без провизија нуди и повеќе опции

Почна со работа новата надградена  верзија на онлајн услугите на ЕВН – evnonline.mk  Овие услуги на корисниците сега ги нуди компанијата „ЕВН Хоме“ која...

ЕВН обезбеди 400 пакети со хранливи производи за социјално ранливи семејства

ЕВН Македонија обезбеди 400 пакети со хранливи производи за социјално ранливите семејства со што ја заокружи неделата посветена на новогодишните донации.Оваа година, ЕВН донираше...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пронајдена марихуана кај лица од Колешино, Ново Село, Бориево, полицијата ги...

На 22.04.2024 во 19.30 часот во Ново Село полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Д.К.(42) и К.Ѓ.(29), двајцата од село Колешино, струмичко....