дома тагови Гевгелија

таг: Гевгелија

Негувателките во чија група се повреди десетмесечно бебе во градинка во Гевгелија се соочуваат со дисциплинска

Против негувателките кои биле задолжени во гупата каде се повреди десетмесечното бебе во гевгелиската градинка најверојатно ќе има дисциплинска постапка за што предлог веќе...

Колку општините од Југоистокот заштеделе струја во октомври во однос на истиот месец во 2021 (ТАБЕЛА)

Босилово има најголема заштеда на електрична енергија од општините во Југоистокот во месец октомври споредено со истиот месец од минатата година. Вака покажува анализата...

Видео од настапот на Ансамбл ,,Бојмија” од Гевгелија кој преку државната РТС ја освои Србија

Ансаблот за традиционална игра и песна ,,Бојмија,, од Гевгелија кој изминатиов период имаше настапи во соседна Србија одлично го престави македонскиот фолклор  а преку...

Гевгелиската полиција го откри крадецот кој со закана ограби аптека, поднесе кривична пријава !

Одделението за внатрешни работи Гевгелија до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против Т.А.(38) од Гевгелија поради сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“...

Фото: Помалку автомобили, повеќе велосипеди – порака од ,,Гевгелија на точак” со 910 велосипедисти

Вкипно 910 велосипедисти од различни возрасти земаа учество на третото издание на ,,Гевгелија на точак,, организиран од Здружението на граѓани „Чејнџмејкерс“ но и новоформираното...

Во Гевгелија убедлива победа на Македонија против Норвешка, во недела со Данска

Македонската кошаркарска селекција забележа убедлива победа против Норвешка во спортската сала во Гевгелија во претквалификациите за Евробаскетот каде публиката беше шестиот играч на избраниците...

Во Гевгелија ќе има работилници за пишување сценарио за филм за кандидати од ова општина но и од Богданци

На 10 и 11 ноември, во организација на здружението „Аквариус“ во Домот на културата во Гевгелија ќе се одржат работилници за пишување сценарио за...

Дождот не ја расипа атлетската магија во Гевгелија – поставен нов рекорд на 10 километри кај жените

Во организација на АК 7-ми Ноември од Гевгелија а по повод празникот на градот денеска по гевгелиските улици се одржа ,, November Run Gevgelija...

Гевгелија наскоро ќе добие стационар за бездомни животни со кој ќе стопанисува Комуналец

Првиот човек на општина Гевгелија Андон Сарамандов објави дека во завршна фаза е адаптацијата на објект кај Пречистителната станица за Стадионар за бездомни кучиња....

Гевгелиско Прдејци доби опремен Младински дом за организирање јавни настани (фото)

Населеното место Прдејци во општина Гевгелија доби нов и опремен Младински дом. Синоќа во присуство на голем број граѓани но и гости, градоначалникот на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Андонов во Турската амбасада ги презентираше потенцијалите на Општина Василево за...

Првиот човек на општина Василево Славе Андонов заедно со советникот Ридван Мемедов денеска остварија средба со амбасадорот на Турција во земјава Хасан Мехмет Секизќок...