дома тагови ВАрдар

таг: ВАрдар

Одбојкарите на Струмица почнаа да ја темпираат формата за пролетниот дел и нови две титули (фото)

Одбојкарите на Струмица во спортската сала Парк ги започнаа подготовките за пролетниот дел од првенството каде ќе атакуваат да останат на лидерската позиција и...

Пандевци со ново засилување, го договорија Мартинага а во сабота на свој терен прва контролка !

Пандевци го ангажираа хрватот Мартин Мартинага кој есенва настапуваше за скопски Вардар. Како што дознаваме тој веќе пристигнал во таборот на ФК Академија Пандев...

Видеа од головите со кои Академија Пандев и Беласица се пласираа во четвртфиналето од КУПОТ

Струмичките фудбалски прволигаши Академија Пандев и Беласица обезбедија пласман во четвртфиналето од Купот на Македонија, откако забележаа победи, пандевци против Вардар додека синобелите против...

Рибар од гевгелиско Миравци се удавил во Вардар додека ги местел мрежите

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден рибар од населеното место Миравци -гевгелиско се удавил во водите на реката Вардар...

Џио Струмица за одбрана на двојната титула се засили со српски интернационалец, промоција утре против Пробиштип

Акутелниот одбојкарски Шампион ,,Џио Струмица'' се засили со српскиот интернационалец кој треба да помогне во амбициите на клубот да ја одбрани двојната круна од...

Џио во Скопје му украде два сета на лидерот Вардар и најави интересна битка за титулата !

Одбојкарите на Џио Струмица се првиот тим во македонскиот шампионат кои ова сезона на лидерот Вардар му ги украде првите сетови и тоа во...

Џио Струмица се засили со тројца одбојкари – репрезентативци за одбрана на двојната круна од минатата сезона

ОК Џио Струмица за пролетниот дел од првенството се засили. Како што дознаваме во редовите на актуелниот шампион дојдоа тројца одбојкари со кои струмичани...

Џио и Вардар со сите присутни во Парк, му оддадоа почит на Дени Стојчев, екс одбојкарот на Џио и...

Дербито од седмото коло од Првата одбојкарска лига помеѓу Џио Струмица и Вардар помина во сенка поради ненадејната смрт на Дени Стојчев. Одбојкарите на двата...

Џио утре против Вардар во сала Парк за прво место и потврди дека Струмица е одбојкарски бастион

Одбојкарите на Џио Струмица во понеделник (9.12) ќе го одигра дерби натпреварот со скопски Вардар за лидерската позиција во Шампионатот. Натпреварот ќе започне во...

Струмичанецот Гогов како голман на Вардар дебитираше во Лигата на Шампиони со одлични 4 одбрани

19 годишниот струмичанец Васил Гогов кој од минатата сезона го носи дресот на европскиот шампион Вардар на голманската позиција дебитираше во ракометната Лига на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Постигнат договор за откупната цена на компирот – блокада на патот...

Земјоделците од населените места Иловица и Штука, ги отстранија блокадите кон населените места откако денеска во соработка со дополнителниот заменик министер за земјоделство Цветан...