дома тагови Анталија

таг: Анталија

Пандевци од утре на подготовки во Анталија Турција, одат и сите засилувања а договорија и 4 контролки

Пандевци утре заминуваат за Анталија Турција каде во наредните денови ќе ја темпираат формата за пролениот дел од првенството. Тие вчера го одиграа првата...

Пандевци договорија четири контролки во Анталија Турција каде ќе ја темпираат формата две недели

Прволигашот Академија Пандев заминува за Анталија - Турција каде ќе биде на двонеделни подготовки за пролетниот дел од првенството. Таму треба да продолжи со...

Победа и реми на Академија Пандев која денес во Турција одигра два меча со два тима

Академија Пандев која цела недела се наоѓа на подготовки во Анталија Турција денес одиграла два натпревари. Како што објавија ,,пандевци’’ сенироскиот состав бил поделен...

Пандевци со победа против српскиот прволигаш Спартак од Суботица на подготовките во Турција

Фудбалерите на Академија Пандев забележаа победа против српскиот прволигаш Спартак од Суботица со резултат од 2:1 на подготовките во Анталија Турција. Според објавата на...

Нови рокади во сениорскиот состав на Академија Пандев пред заминувањето во Турција

Струмичкиот прволигаш Академија Пандев на својата официјална ФБ стана објави дека потпиша професионални договори за Иле Донов, Ване Крстевски и Васко Глигоров. Станува збор...

Академија Пандев договори пет контролни средби на подготовките во Анталија во Турција со екипи од повеќе држави

ФК ,,Академија Пандев’’ кој идната недела заминува на подготовки во Анталија-Турција, ги договори контролните средби со кои планира да ја подигне формата за пролетниот...

Пандевци од утре со подготовки за пролетниот дел, Тренчовски убеден дека имаат сили за висок пласман и нов излез...

Фудбалерите на Академија Пандев утре ги стартуват подготовките за пролетниот дел од првенството и имаат намера да останат во трката за висок пласман и...

Гавазова на одмор во Турција и објави како игра стомачен танц, ќе го учи и тверкот оти нема поубаво...

Фолк пејачката од Струмица Сузана Гавазова на социјалните мрежи објави неколку видеа како вежба стомачни танци. Таа со семејството се наоѓа на одмор во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...