Победничко селфи откако го секнаа засилениот Вардар – нова победа на Џио Струмица

Одбојкарите на ,,Џио Струмица,, забележаа победа од 3:2 во сетови во Скопје откако во еден доста изедначен натпревар го совладаа засилениот Вардар. Црвено црните...

Блокотехна ја доби гевгелиската пресметка со Кожув во БИБЛ лигата

Малку недостасуваше тимот на ,,Кожув’’ да направи изненадување и да забележи победа во гевгелиската пресметка во рамките на БИБЛ лигата. Градскиот ривал ,,Блокотехна’’ ја...

Три од три за Академија Пандев во пресметките со Беласица ова сезона

Љупче Дориев го реши третото струмичко дерби во корист на својот тим Академија Пандев. На стадионот Младост во Струмица ,, пандевци’’ ја забележаа и...

Околу 1500 дечиња ќе се натпреваруваат на Пандев КУП 2019 во Струмица и Дојран

Вкупно 74 екипи од Македонија, Бугарија, Србија и Романија  ќе земат учство на  вториот по ред „Пандев Куп 2019“ кој утре стартува за фудбалерите...

Во Струмица се скицира и ќе се гради патека за мотокрос трки за Светски шампионат

Првиот човек на Мотоциклистичката федерација Зоран Трајковски и Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски потпишале  меморандум за соработка со кој се планира изградба на мотокрос...

Ниту засилената Шутова со бразилци и срби, не може да и парира на одбојкарска Струмица

Одобјкарите на Џио Струмица забележаа победа против кичевска Шутова која во змискиот преоден рок донесе дури пет засилувања и тоа од Бразил, Србија и...

Пандевци убедливи, синобелите ремизираа – почна пролетниот дел од фудбалскиот шампионат

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа десетататa првенствена победа откако денес на стадионот Младост со 3:0 ја надиграа Македонија ГП на стартот на пролетниот...

Заради автобуската несреќа, по барање на КК Гостивар – Купот во Гевгелија презакажан во април

По барањето на Гостивар за одложување на Купот на Македонија кој требаше да се одржи престојниот викенд, откако еден нивен член го загуби животот...

Беласица ги промовираше петте засилувања но и Хаџиевски како спортски директор

Струмичка Беласица денеска и официјално ги промовираше петте засилувања за пролетниот дел од сезоната. Душан Савиќ, Марио Маслаќ, Матеус Оливеира Да Силва, Мартин Мирчевски и...

Кукуш во Турново очаен, пандевци против лавовите на Младост во Струмица

Во недела стартува пролетниот дел од прволгиашкито фудбалски шампионат на Македонија. Тимот на Академија Пандев пролетната сезона  нема да ја  започне на стадионот Кукуш...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...