Кукуш во Турново очаен, пандевци против лавовите на Младост во Струмица

Во недела стартува пролетниот дел од прволгиашкито фудбалски шампионат на Македонија. Тимот на Академија Пандев пролетната сезона  нема да ја  започне на стадионот Кукуш...

Цицмиловиќ го тестираше Денковски кој е пред потпис за Беласица

Сратегот на струмичките сино бели Раде Цицмиловиќ на контролката со Кит Го го тестираше Христијан Денковски поранешниот младински репрезентативец на Македонија. За Беласица, Денковски...

Пандевци му одржаа лекција на Вардар во пријателски меч, постигнаа дури 6 гола

Фудбалерите на Академија Пандев со победа од 6:1 против скопски Вардар го промовираа теренот на спортскиот центар ,,Пандев,, во Струмица кој е во завршна...

Деца со попречености со ОК ,,Наковски волеј’’ спортуваа и тренираа одбојка

Вклучување на децата со попречености во спортските клубови и здруженија . Ова е пораката што ја упатија од специјалната олимпијада Mакедонија кои во Струмица...

Пандевци завршија со подготовките во Турција, во недела контролка против Вардар

Екипата на Академија Пандев денес се врати во Струмица по дванесетдневните подготовки во Анталија, Турција.Таму „пандевци“ одиграа шест контролни натпревари со биланс од две...

Имате добри шанси на Европското, сметајте на поддршката од Владата, рече Заев по средбата со Михаилов и Јовановски

,,Имате добри шанси за Европското одбојкарско првенство што ќе се одржи во септември оваа година. Сметајте на поддршката од Владата. Со повеќе мерки, како...

Солзите на браќата Ѓоргиеви – фотографија што ја освои одбојкарска Европа

Фотографијата со Никола и Ѓорѓи Ѓоргиеви каде прегрнати низ солзи ја славата победата против Унгарија и историскиот успех на македонската  сениорска репрезентација на Европското...

ОК Џио Струмица најдобра екипа, Кире Ричлиев најдобар тренер, Васе Михаилов спортист на Струмица за 2018

ОК Џио Струмица ги собра наградите за манифестацијата Спортист на Струмица за 2018 година. По освоената двојна круна за последната сезона и лидерската позиција...

Струмица ги избира најдобрите спортисти и екипи за 2018

Општина Струмица и Општинскиот сојуз за училишен спорт, ја организираат традиционалната манифестација „Спортист на годината“, на која ќе бидат прогласени најдобрите спортисти, спортски екипи и...

Кожув и Блокотехна пред своја публика во Гевгелија ќе играат за КУП титулата ?!

Гевгелија ќе биде домаќин на завршницата од кошаркарскиот КУП на Македонија. Вака објави спротскиот портал Спорт1.мк повикувајки на свои извори.  Според порталот веста се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Гитаристи од Струмица беа дел од концертот за рекорд во Белград...

Гитаристи од музичкото училиште „Боро Џони“ од Струмица од класата на м-р Васко Пиличев одлично ја презентираа Македонија на „Guitar Art Festival“ во Белград...