Видео – КУП ТИТУЛАТА, пандевци ја славеа со музика во Струмица на улица и во ,,меаната’’ на Пандев

До рано наутро траеше славјето на фудбалерите на Академија Пандев откако за првпат ја освоија КУП титулата во своето петгодишно фудбалско натпреварување во сениорска...

Академија Пандев го освои КУПОТ – Прв фудбалски трофеј во Струмица

Фудбалерите на Академија Пандев го освоија Купот откако во пенали го совладаа тимот на Македонија ЃП. Регуларниот дел заврши 2:2, во продолжението немаше голови...

Струмица заслужува фудбалски трофеј, ќе дадеме се од себе – велат од Академија Пандев која во Скопје ќе игра...

Фудбалерите на Академија Пандев утре против Македонија ЃП го игра првото КУП финале во својата историја. Мечот се игра на националната арена Тодор Проески...

Џио Струмица на чекор до титула, славеше во Кичево и во четврток во Парк ќе игра за Шампионскиот пехар

Одбојкарите на Џио Струмица забележаа лесна и убедлива победа од 3:0 против Шутова во Кичево и веќе имаат скор од две победи на своето...

Беласица следната сезона во Втора лига, Работнички им ги уништи надежите за Бараж

Беласица следната сезона ќе се врати во Втората фудбалска лига. На стадионот Младост, струмичките сино бели не успеа да извлечат поволен резултат со Работнички...

Фото за КУП ТИТУЛА – Академија Пандев со фото сесија за финалето од КУПОТ против Македонија ЃП

Фудбалерите на Академија Пандев направија фото сесија за финалниот меч од КУПОТ што ќе се одржи идната среда на 22 мај на националната арена...

Џио Струмица ќе игра финале за седма титула, во мајсторката во Парк го секна Вардар

Одбојкарите на Џио Струмица обезбедија шампионско финале. Вечерва во салата Парк во мајсторката, момците на Кире Ричлиев не дозволија изненадување. Славеа против Вардр со...

Ученичката екипа на Видоe Подгорец од Струмица – Државни прваци во одбојка, обезбедија учество на СП во Бразил !

Женскиот одбојкарски тим на училиштето ,,Видоe Подгорец” од Струмица го освои Државното првенство во одбојка за основни училишта.  На завршниот турнир во Велес ученичкиот...

Беласица ремизираше кај Шкупи, Маслаќ постигна ,,голчиште’’ но опстанокот во Прва лига сеуште неизвесен

Фудбалерите на Беласица и понатаму немаат пораз во четвртиот круг средби од годинашниов прволигашки шампионат.На гостувањето кај Шкупи, струмичките сино бели одиграа 2:2 и...

Младите од белградски Партизан го освоија турнирот ,,Кошарка без граници 2019’’ во Струмица кој го следеше и Владо Илиевски

Надежите на белградски Партизан го освоија првиот турнир ,,Кошарка без граници 2019’’ што го организираше КК Струмица. Во големото финале од овој турнир, тие...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...