Во Струмица приведено лице кое со закана кон вработена во продавница украл повеќе производи

Полициски службеници од СВР Струмица во 01.10 часот во Струмица, го лишиле од слобода Ѓ.М.(36) од Пехчево, соопштија од МВР. Тој се сомничи дека на...

Вечерва премиера на Црна дупка во НТ „Антон Панов“ во Струмица и изложба на фотографии на Сречко Гунчев

Со премиера на претставата „Црна дупка“ од Горан Стефановски и изложба на театарски фотографии од Сречко Гунчев, Народниот театар „Антон Панов“ од Струмица ќе...

Тешко повреден малолетник на мопед од Струмица во сообраќајка со автомобил

Вчера во 20.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосницата од ул.„Маршал Тито“ и ул.„Ристоман Попчевски“,во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу...

Се испитуваат причините за пожарот во барака која се користела како столарска работилница во Струмица

Вчера попладне околу 15 часот на улицата „Ристоман Попчевски“ во Струмица изгоре столарска работилница. Причинета е значителна материјална штета, а од пожарот нема повредени....

Децата на Брера Струмица се разочараа, дрвцата што ги засадија околу тренинг теренот- искорнати !

Децата на ФК Брера Струмица кои пред две недели засадија зимзелени дрвца околу теренот каде што тренираат, деновиве се разочараа кога видоа дека истите...

Ученици од СОУ „Димитар Влахов“ на струмичани мереа притисток, гликоза, ги масираа и нудеа фармацевтски продукти (ФОТО)

Идните здравствени работници – учениците од Димитар Влахов во Струмица го одбележаа престојниот  празник 7 Април ден Светскиот Ден на здравјето. Тие денеска во...

Нептун Македонија најавува свечено отворање на ново купувачко искуство во Струмица на 05.04.2024 година во 12 часот !

Нептун Македонија најавува свечено отворање на ново купувачко искуство во Струмица на 05.04.2024 година во 12 часот.  Ве очекуваат многу производи, врвна услуга, пристапни...

Децата на Брера Струмица и годинава ќе бидат дел од проектот „Животни Шампиони“ (фото)

ФК  ,,Брера Струмица“ и понатаму ќе биде дел од проектот ,,Животни Шампиони“  каде дечињата освен на фудбалски план ќе се едуцираат и како да...

Собрани околу 70 вреќи отпад во акцијата „Чисти ридови за сите“ од повеќе локации над Струмица (фото)

Околу 60 тина граѓански активисти се вклучија во акцијата ,,Чисти ридови за сите“ што ја иницираше и реализираше ВК Актив од Струмица на потегот...

Сликовницата „Рокчето“ од Никола Маџиров ќе биде промовирана во Струмица

Сликовницата „Рокчето“ од поетот Никола Маџиров, со илустрации на Анета Илиевска, ќе биде промовирана на 2 април (вторник), во 18 часот, пред книжарницата „Литература.мк“...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Сообраќајка меѓу две товарни возила кај Гевгелија – возачот на едниот...

Денеска (03.07.2024) во 00.30 часот во Полициската станица во Гевгелија било пријавено дека на автопатот од клучка Гевгелија кон Граничниот премин Богородица се случила...