Ученици од „Видое Подгорец“ со родители како група „Астра“ ќе дебитираат на Струмичкиот карневал (фото)

Учениците од од IV- А одд. од ООУ „Видео Подгорец“ – Струмица заедно со своите родители како карневалска група „АСТРА“  за првпат ќе дебитираат...

„Дали сум во Струмица или сум на Бродвеј“ напиша Костадинов по концертот под маски на ОМУ „Боро Џони“ (ФОТО)

Музичкото училиште „Боро Џони “ од Струмица го реализираше својот Концерт под маски 2023 - ,,Дами и господа“ на кој стотици ученици настапуваа со...

Приведен струмичанец – во неговиот дом била пронајдена дрога, соопшти МВР

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица утрово од слобода го лишиле М.Т.(42) од Струмица откако во неговиот дом биле пронајдена дрога. ,,При претрес...

ОМУ „Боро Џони“ од Струмица најавува нов уникатен Концерт под маски – насловен како „Дами и господа“!

Основното музичко училиште „Боро Џони“ од Струмица најавува уникатен концерт под маски кој ќе се реализира утревечер (23.02) во НУЦК Антон Панов во Струмица...

Карневалистите во Струмица цела недела ќе бидат на власт, Костадинов кој им го даде клучот од градот (фото)

Почна карневалската недела во Струмица. Првиот човек на општината Костадин Костадинов го предаде клучот на градот во рацете на првиот човек на организациониот одбор ...

МВР и девизен инспектор ќе ги зачестат контролите против „ченчерите“ на струмичките улици, најави ЛСП Струмица

Локалниот совет за превенција повторно го отвори прашањето со дивите менувачи на девизи по струмичките улици  или познати како „ченчери“. Како што изјави Ѓорѓи...

Планинари од Струмица, Радовиш, Валандово и Гевгелија тргнаа пеш кон Скопје за да му оддадат почит на Трајковски

Планинари од Струмица, Валандово, Радовиш и Гевгелија денеска од пред споменикот Македонија во градскиот парк Струмица го почнаа маршот кон Скопје во чест на...

„Europe House“ Струмица наполни две години и стана место каде младите креираат, соработуваат и стекнуваат нови вештини

„Europe House“ Струмица одбележа две години постоење и стана синоним каде младите се среќаваат, организираат и градат нови решенија за подобра иднина. Како што...

197 возачи од Југоистокот казнети за брзо возење, најмногу во Струмица и Радовиш

На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица вчера во периодот од 10:00 до 18:00 часот била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои...

Колку пари додели годинава Министерството за култура на струмичкиот театар, ФКТ Ристо Шишков и карневалот

Струмичкиот театар годинава од Министерството за култура годинава ќе добие 1,9 милиони денари за три преставати што половина милион помалку од лани. Според објавените...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...