Двајца повредени во сообрaќајка на обиколницата кај Богданци

На 21.07.2024 година во 04.40 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат 1109 (Обиколница Богданци), се случила сообраќајна несреќа помеѓу...

Гевгелија, Богданци, Валандово и Дојран денес и утре во портокалова фаза – надлежните со препораки за топлотниот бран...

Гевгелија, Богданци, Валандово и Дојран денеска и утре ќе бидат зафатена од високи температури од портокалова фаза, поради што Владата на барање на Министерството...

Во СОУ „Богданци“ во прва година може да се запишат 159 ученици во шест струки !

Во СОУ „Богданци“ следната учебна 2024/2025  во прва година може да се запишат 159 ученици во 6 паралелки при што добара дел од струките...

Во Богданци приведени четири лица, полицијата кај едно пронашла марихуана и најави пријави

МВР соопшти дека синоќа во Богданци се приведени четири лица кои биле во група а за кои полицијата има сомневање дека биле вмешани во...

ФОТО: Првомајски трки во Стојаково – и старо и младо со натпреварувачки дух во повеќе дисциплини !

Традицијата во Стојаково општина Богданци продолжува. Се одржаа традиционалните првомајски трки каде сите имаа натпреварувачки дух и со забава и хумор го одбележаа празникот...

Кои се манифестации во Југоистокот, организирани од општини и здруженија ќе ги поддржи МЗШВ во 2023 (преглед)

Вкупно 10 манифестации и настани организирани од општини и граѓански здруженија во Југоистокот ќе добијат финансиска помош од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство...

Богданци од АФПЗР доби 37 милиони денари за реконструкција на локален пат, улици и пешачко велосипедска патека до Паљурци

Општина Богданци доби околу 37 милиони денари од Агенцијата за финансика подршка во земјоделството и руралниот развој за реализација на три проекти со кои...

Во СОУ „Богданци“ во прва година може да се запишат 159 ученици во шест струки !

Во СОУ „Богданци“ следната учебна 2023/2024  во прва година може да се запишат 159 ученици во 6 паралелки при што добара дел од струките...

Кај Неготино приведен жител од Богданци кој со ауди превезувал 11 мигранти

На 09.05.2023 во 08.15 часот кај Железничката станица Неготино, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово при Регионалниот центар Југ го лишиле...

За рехабилитација на патот Дедели-Фурка-Богданци-Гевгелија ќе има јавна консултација за Извештајот за заштита и Планот за управување со животната...

Јавното претпријатие за државни патишта ја известува јавност дека планира да изврши рехабилитација на регионален пат Р1109, конкретно делницата Дедели-Фурка-Богданци-Гевгелија” во должина од 15,8...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Двајца повредени во сообрaќајка на обиколницата кај Богданци

На 21.07.2024 година во 04.40 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат 1109 (Обиколница Богданци), се случила сообраќајна несреќа помеѓу...