Приведен жител на Богданци кој со закана кон вработена во казино од касата одзел 65 илјади денари

Синоќа половина час по полноќ во СВР Струмица е пријавено дека во казино во Богданци, лицe со закана кон вработена одзело пари од касата....

Општина Богданци ќе субвенционира по 300 денари месечно за потрошена вода на лица со социјална помош

Општина Богданци ќе ги субвенционира трошоци за комунални услуги на граѓаните од ова општина кои се изложени на социјални ризици. Во Буџетот за ова...

Сарамандов: Ѓуркова е разрешена бидејки добро е да ја наследи ново лице со нова енергија

Жулиета Ѓуркова е разрешена бидејки градоначалниците од Југоистокот биле на став дека по 14 години раководење добро е да ја наследи ново лице кое...

Во Стојаково кај Богданци, нема столб без гнезда на штркови, ова лето преброени над 150 млади (фото)

Жителите на Стојаково од Општина Богданци ќе покренат иницијатива штрковите да им станат заштитен знак и бренд бидејки последниве години значително се зголеми бројот...

Општина Богданци објави ЛИНК на кој жителите може да ги кажат проблемите за решавање догодина

Општина Богданци на својата веб страна објави онлајн прашалник за да ги детектира потребите, предлозите и идеите на граѓаните од Богданци и населените места...

Викендов во центарот на Стојаково Богданци – ,,Гитаријада’’ со многу рок музика и забава

Вкупно осум рок бендови од земјава ќе земат учество на петтата по ред манифестација ,, Гитаријада 100јаково Фест’’ што ќе се одржи во центарот...

Регистриран земјотрес во Богданци, Гевгелија и околината

Телеметриската сеизмолошка мрежа, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, на 13.10.2022 година регистрираше...

Речиси половина тон крап се улови од браната Паљурци кај Богданци во првото коло од ,,Крапската лига 2019’’

Во организација на Здружението на спортски риболовци ,,Костреш’’ од Богданци на браната Паљурци, викендов се одржа првото натпреварувачко коло од државната Крапска лига 2019....

Тешка сообраќајка во Богданци, едно момче загина а четири повредени

20 годишно момче почина, а четири други од Богданци се повредени откако со патничко возило марка БМВ вчера излетале од улицата Маршал Тито во...

Преку Центарот за развој на Југоистокот, санација на полски патишта во општините Богданци, Гевгелија, Босилово и Ново Село

Идната недела треба да почнат работите за санација на полски патишта во четири општини во Југоистокот кои беа пријавени како приоритетни од страна на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...