Рекреативната патеката од Богданци до Честе Јавори ќе биде готова до Јуни, се планира продолжување и до брана Паљурци

До крајот на месецов или почетокот на јуни треба да биде готова пешачко - велосипедската  патека Богданци - Честе Јавори кај Паљурци со вкупна...

Викендов на Паљурци кај Богданци, КУП во ловење крап на дно – 30 тина риболовци од екс Југославија ќе...

Престојниот викенд на браната ,,Паљурци'' кај Богданци, во организација на македонската федерација во спортски риболов и  ЗСР ,,Костреш'' од Богданци како домаќин ќе се...

Кои сè доставиле кандидатури за градоначалник и за советници во Гевгелија, Богданци, Дојран и Валандово

За градоначалничката функција во Гевгелија има доставено 5 кандидатури четири од  политички партиии и коалиции и една независна, додека за место во Советот доставени...

Во групата што криумчареле мигранти и жители од Богородица, Ново Конско, Богданци, Селемли, Јосифово и Марвинци, МВР им поднесе...

МВР сузби организирана група за криумчарење мигранти во која учествувале и лица од гевгелиските населени места Богородица и Ново Конско, валандовските Јосифово и Марвинци...

Кинеските власти не им дават на Шуклев и Николов од Стојаково со Реното да продолжат кон Пекинг – немале...

Шуклев и Николов од Стојаково повеќе од седум часа се заглавени на монголско – кинеската граница и не можат да го продолжат своето планирано...

Риве Шпед од Богданци доби признание за компанија со најдобра пракса на безбедност и здравје при работа

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска ги додели плакетите на трите најдобро рангирани компании во нашата држава согласно Националната награда на...

Богданци од АФПЗР доби 37 милиони денари за реконструкција на локален пат, улици и пешачко велосипедска патека до Паљурци

Општина Богданци доби околу 37 милиони денари од Агенцијата за финансика подршка во земјоделството и руралниот развој за реализација на три проекти со кои...

Во Богданци и Дојран се спроведува проект за одржливо управување со отпад од електрична и електронска опрема

Здружението за развој, едукација и еколошка етика – ПОЛИМАТ 13 од Богданци  го спроведува проектот „Одржливо управување со електронски отпад – сервис за поправка...

Меѓу Стојаково и Селемли кај Богданци за две години ќе никне парк со 6 ветерници (фото и видео)

До крајот на 2023 тата година меѓу населените места Стојаково и Селемли  во општина Богданци на површина од 50 хектари треба да никне нов...

Уапсен жител од Богданци кој избегал од затворот од Куманово, соопшти МВР

Полициски службеници од Богданци, синоќа упсија 43 годишен жител од Богданци кој избегал од кумановскиот затвор каде издржувал казна затвор, соопшти МВР. Како што...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...