Јовче Пандев го промовираше својот втор сингл со видео спот во кој глуми со Александра во ,, Суден час’’ (видео)

1338

Јовче Пандев деновиве го промовираше својот втор сингл заедно со видео запис насловен како ,,Суден час’’ во кој се појавува со Александра Бенет но и Љумобир Митревки и гитаристот Зоран Трендов. Станува збор за песна за која Пандев ја има напишано музиката и текстот додека аранжманот е на Иван Петревски, снимена во ,,Алшар’’ студиото во Скопје

,, Спотот го снимивме за три дена. Александра е наша добра другарка која е дел од спотот кој го снимивме во приватна вила во Раборци, Домот на културата во Босилово и на планината Огражден. Столе Ангелов го режираше спотот додека Ѓорги Вацев е директор на фотографијата. Се надевам дека песната ќе допре до публиката’’, ни изјави Јовче кој најавува и нови песни оти планира до крајот на годината да го заврши својот прв албум

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.