Шихан од Струмица прогласен за најдобар карате клуб во младинска конкуренција, Василев за тренер а Есадов за најдобар каратист јуниор

1990

Карате клубот ,,Шихан’’ од Струмица ги понесе сите награди во младинска конкуренција од страна на Македонската карате федерација за минатата 2019 година. На денешното прогласување во Скопје, струмичани беа промовирани како најперспективен карате клуб, имајки во предвид дека во младинска конкуренција ги освоија сите награди од страна на федерацијата.

Како што објави Карате федерацијата, ,,Шихан’’ е најдобар клуб во младинска конкуренијца додека Атанас Василев е најдобриот тренер во Македонија кој работи со млади категории а Самет Есадов е избран за најдобар каратист јуниор во државата.

Заради одличните резлтати во своите младински конкуренции, признанија добија и Филип Пасков, Ристе Тодоров, Александра Стојановска, Невенка Малинова, Сенажана Пеливанова, Костадин Ѓоргиев и Максим Илиев

Инаку КК Шихан со својот стратег и каратисти, беа прогласени меѓу најдобрите на спортски план на Општина Струмица за 2019 година

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.