Фото – Бело дугме со Горан Бреговиќ потсетија на повеќе рок хитови и го затворија годинашниов Струмица опен Фест

1937

Се спушти завесата на годинашново издание на Струмица Опен Фест кое траеше повеќе месеци а честа да го заокружат овој отворен фестивал со спортски културни и музички настапи ја имаа членовите на легендарната група ,,Бело Дугме’’ заедно со Горан Бреговиќ. Тие повеќе од  два часа ги забавуваа посетителите со нивните хитови кои ги вратија години наназад, песни што ги пеат и помладите. Присутните се потсетија на вечните рок хитовите кои  беа надополнети со плех музика  што предизвика еуфорија на струмичкиот плоштад

Пред настапот на Бело Дугме пред пристуните на струмичкиот плоштад свои настапи имаа 2Бона кои ги разиграа помладите а Мирза успеа со својот репертоар да направи спој на повеќе жанрови

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.