Утре дел од општините Струмица и Василево ќе бидат без струја соопштува ЕВН

1460

ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информира дека утре вторник (3-ти март 2020 година), во периодот од 07:30 до 17:00 часот без електрична ененргија ќе бидат корисниците во Индустриска зона „Север“, Кванташки пазар на „Комуналец“, Индустриска зона „Василево“, „Ником“, дел од дел од населените места Добрејци, Водоча, Баница, како и Фабрика за лепак, „Силотер“ и „Каме“.

Кратко исклучување утрото во 07:30 часот и попладнето во 17:00 часот ќе има во населените места: Ангелци, Градашорци, Седларци, Едрениково, Варварица и Трибичино (општина Василево ).

Прекинот е поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.