Три лица од радовишко Ињево и Подареш фатени како крадат во автомобил во Штип

941

Вчера полициски службеници од Полициската станица Штип ги лишиле од слобода Т.И.(21) од с.Подареш и Д.И.(20) и Т.Н.(22), двајцата од с.Ињево- радовишко.

Во 22.45 часот на ул.„Широк дол” во Штип тие биле затекнати при вршење тешка кражба во обид во патничко моторно возило „опел астра”. На местото биле пронајдени и одземени предмети поврзани со кривичното дело. По комплетно документирање на случајот, против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.