Тимот на Беласица нападнат во соблекувалната пред мечот со Локомотива во Скопје, клубот со остра реакција

634

Беласица преку социјалните мрежи се пожали за непримерно однесување во пресрет на натпреварот од вонредното 19. коло од Втората македонска фудбалска лига, на гостински терен кај Локомотива Скопје.

Како што информираат од ФК Беласица, тренерот и тренерот на голмани на Беласица биле нападнати со тупаници и шлаканици во соблекувалната од страна на засега неидентификувани лица, а притоа немало обезбедување и полициски службеници. Паралелно како што објави клубот врз целиот тим на Беласица биле упатени закани дека ќе се искористи огнено оружје.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.