Струмица Жени со нова победа – убедливи против Пелистер Волеј од Битола

916

Одбојкарките на Струмица жени без поголеми проблеми го надиграа составот на Пелистер Волеј од Битола и освоија нови три бода на своето конто во борбата за пласман меѓу четирите најдобри екипи во прволигашкиот женски одбојкарски шампионат на Македонија. Во спортската сала Парк во Струмица, струмичанки постојано имаа контрола на играта и резултатот и славеа со 3:0 во сетови (25:14. 25:16, 25:17).

Вториот струмички преставник во Првата лига,тимот на Наковси Волеј синоќа го претрпеа првиот пораз во шампионатот. На гостувањето во Скопје загубија од РАботнички со 3:1 во сетови

Овие два тима веќе во следното коло го имаат првото меѓусебно соочување каде Наковски Волеј ќе биде домаќин на Струмица жени

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.