Градоначалникот Андонов му вети средства на кикбоксерот Велков за настап на турнир во Германија

1255

Градоначалникот на општина Василево Славе Андонов, во својот кабинет оствари средба со кик боксерот од А1- Арена, Петре (Пепи) Велков, при што му беше ветена финансиска поддршка за  престојниот интернационален натпревар, што ќе се одржи во Хам, Германија, на 26.02.2022 година.

„Како локална самоуправа, секогаш сме на страната на младите, на спортот и спортскиот развој. Горди сме на неговите успеси и постигнувања, а поддршката  од наша страна е најдобар начин да му се заблагодариме за промоцијата и афирмацијата и за моментите на радост и гордост што ги буди кај нас, неговите сограѓани“, изјави градоначалникот на општина Василево Славе Андонов, по средбата со кик боксерот Пепи Велков.

Пепи Велков се натпреварува во категорија до 68 килограми, а денешната средба беше непосредно пред подготовките за натпреварот во Германија, кои ќе се одржат во Нови Сад, соседна Србија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.