Се проширува мрежата со атмосферска канализација во Василево

511

Екипи на ЈПКД Турија денеска работеше на проширување на мрежата на атмосферска канализација во населеното место Василево, соопшти општина Василево. Со механизација и рачно вршен е ископ на канал и поставување на цеви и шахта за прибирање и канализирање на атмосферските води, кои во случај на врнежи завршуваат во дворовите и предизвикуваат штета на околните домаќинства и улицата која ги поврзува.

Увид во тековната активноста изврши градоначалникот на општина Василево, кој континуирано, на терен,  ја следи работата на јавното комунално претпријатие.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.