Семафорите на Климент Охридски кај автобуската во Струмица, повторно ставени во функција

659

Семафорите на раскрсницата меѓу „Климент Охридски“ и „Братство Единство“ во Струмица кај автобуската, повторно се ставени во функција.  Тие од вчера попладне почнаа да го регулираат сообраќајот во овој дел на градот заради што е потребна внимателност од учесниците но и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Како што е познато, семафорите во август престанаа да функционираат откако криумчар со мигранти со патничко моторно возило фолсфаген се заби во нив и  уништи еден од семафорите како и целосната инсталација.

Во јуни почнаа да работат семафорите на раскрсницата мегу булеварот „Климент Охридски“ и улицата „Братство и Единство“како решение кое ќе овозможи регулирање на сообраќајот на овој дел од градот каде не ретко се случуваа сообраќајки. (В.Т)

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.