Саше од Стакато Бенд се сврши со Кристина чија рака ја побара во Швајцарија – свадба најави догодина

3429

Фронтменот на ,,Стакато бенд’’ Саше Митев веќе не е ерген. Тој деновиве се сврши со Кристина чии корени се од Ново Село но живее во Швајцарија. Дека е свршен, младиот пејач кој изминатиов период сними повеќе музички ковери, објави и на социјалните мрежи преставувајки ја својата понежна половина

Како што не информираше Митев со Кристина се знаеле подолг временски период и биле во врска која успевале да ја одржуваат на релација Швајцарија-Македонија а за жена ја побарал пред неколку месеци  конкретно во мај кога бил во Цирих Швајцарија

,, Ја побарав за сопруга на роденденот на нејзината внука во Швајцарија. Свадба идната година. Инаку останувам со музиката и пеењето. Допрва ќе видиме што и како со Стакато Бенд,, кусо ни кажа Саше кој не сакаше да открива многу но потврди дека неговата свршеница потекнува од Ново Село

Периодов Саше и ,,Стакато бенд’’ постојано се ангажирани за настапи што по семејни веселби што по ресторани каде ги забавуваат гостите. Тој за Дрнка.МК кажа дека Арнаудов му бил идол а неодамна влезе со бендот во студио и почна да снима преработки на македонски народни песни. Деновиве беа актуелно со видео спотовите што ги сними со Кристина

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.