Ристов ги презентираше потенцијалите на Радовиш пред британската амбасадорка Головеј

570

Амбасадорката на Британија во земјава Ричард Галовеј ја посети општина Радовиш каде имаше средба со градоначалникот Ацо Ристов. На средбата како што соопштија од ова општина, се разговарало на повеќе теми но фокус бил ставен на можностите и потенцијалите за соработка со Велика Бриатнија во повеќе области.

,,Амбасадорката беше запознаена со сите тековни и идни активности, како и со сите бизнис капацитети со кои располага нашата општина а особено во делот на транспортните услуги, за кои во иднина може да биде остварена соработка на наши компании со компании од Обединетото Кралство,, соопштија од општина Радовиш

Амбасадоракта Галовеј на средбата со градоначалникот Ристов ги презентирала можностите за финансирање и едукација на програми и проекти преку британската амбасада во земјава

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.