Радовишко Ињево доби нов лик со новите асфалтирани улици за кои жителите отстапуваа простор од имотите да се изградат (видео)

453

Радовишко Ињево деновиве доби две нови асфалтирани улици. Станува збор за улици со ширина од пет метри но и тротоари со бехатон. Првиот човек на општината Герасим Конзулов кажа дека средствата се обезбедени од општинскиот буџет и Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој. Во последниот период ова е трета улица во Ињево

Конзулов кој објави и видео од новите асфалтирани улици упати благодарност до жителите на Ињево кои отстапиле простор од своите имоти за да се изградат улиците.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.