При вчерашната контрола во Струмица, МВР казни 116 возачи откриени дури 32 нерегистрирани возила

1476

При вчерашната акциска контрола на МВР за почитување на сообраќајните правил и прописи во Струмица санкционирани се 116 возачи кои не ги почитувале сообраќајните правила и прописи. Како што соопштија од МВР казните се однесувале за неприлагодена брзина, немање возачка дозвола но и заради нерегистрирани возила со кои учествувале во сообраќај.

,,Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (07.10.) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Струмица. Притоа изречени се вкупно 116 санкции, меѓу кои 32 за измината важност на сообраќајната дозвола (нерегистрирани возила), а санкционирани се и шестмотоциклисти. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот,, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.