Почна изградбата на канализациона мрежа во Црничани – Дојранско

284
Започна реализацијата на целосна канализациона мрежа во село Црничани.
Со реализацијата на овој зафат, се решава еден од круцијалните проблеми и барања на жителите од ова населено место, објави градоначалникот на Дојран Анго Ангов. Станува за капитален проект вреден околу 18 милиони денари со кој се решава еден од приоритетите на граѓаните на Црничани од една но и зголемување на степенот на заштитата на животната средина од друга страна
,, Веќе е завршена и тендерската постапка за проектна документација за изградба на двете мини прочистителни станици во с.Фурка и Црничани, а веднаш потоа и нивна изградба со што ќе се стават канализационите мрежи во функција, во двете населени места. Имплементацијата на комплетна канализациона мрежа во селото Црничани не само што решава суштински проблем за жителите, туку и значително придонесува за заштита на животната средина“, објави Ангов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.