Поставени фотоволтаични панели на средното училиште во Радовиш (видео)

826

Поставени се фотоволтаични панели од 10 KW., на покривот на СОУ Коста Сусинов, преку кој значително ќе се намали потрошувачката на електрична енергија на училиштето. Проектот се реализира преку ЛАГ „Плачковица“ каде Општината се јавува како кофинансиер.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.