Пандевци од утре на подготовки во Анталија Турција, одат и сите засилувања а договорија и 4 контролки

1556

Пандевци утре заминуваат за Анталија Турција каде во наредните денови ќе ја темпираат формата за пролениот дел од првенството. Тие вчера го одиграа првата контролка со штипска Брегалница на која двајцата стратези пробуваа повеќе тактики но им се даде можност речиси на сите фудбалери за да се констатира нивната подготвеност. Во Турција ќе бидат 11 дена каде ќе бидат одиграни и натпревари со екипите Марица Пловдив од Бугарија,  Актобе и Кизилхар од Казахстан и Зорја од Украина. Тимот ќе го предводи Александар Васоски а за голманите Томи Пандев.

Од тимот на Академија Пандев заминаа повеќе играчи а во меѓувреме дојдоа централниот дефанзивец Агрон Руфати, играчот за врска Марио Врдољак од Хрватска. Потоа Георгие Јанкулов кој доаѓа од Силекс а игра на позицијата десен бек, голманот Бурхан Мустафа, португалецот Сандро Ембало кој има настапувано за Џенова, младинските школи на Атлетико Мадрит, Спротинг а за Анталија оди и Иван Галевски крилен играч кој последно настапуваше во Победа. Останува отворено прашањето дали за Турција ќе замине и напаѓач од Србија со кој пандевци сеуште се во преговори.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.