Павле Витанов од Струмица ќе пее во финалето на шоуто „Никогаш не е доцна“, доби најмногу онлајн гласови

5995

Павле Витанов од Струмица ќе пее во финалето од телевизиското музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Тој во финалето се пласираше со гласовите на публиката на фејсбук во конкуренција на 8 кандидати кои не добија зелено светло од страна на жирито. Витанов собера најмногу, 36.6% од вкупниот број гласови.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.