Општина Ново Село доби нов градоначалник, Ѓорѓе Божинов ќе ја води во наредните 4 години

1275

Кандидатот на ВМРО ДПМНЕ за градоначалник во Ново Село Ѓорѓе Божинов прогласи победа во ова општина а на својата ФБ профил објави и славје на неговите пдоржувачи. Според првичните информации разликата во однос на противкандидатот од СДСМ Ѕвонко Ангелов е околу 200 гласа.

,,Нашата победа означува старт на макотрпна работа која нè очекува во наредните четири години. Ново Село вечерва слави, а од утре се фаќа за работа. Запаметете ја општината како изгледа денеска, а ќе видите како ќе изгледа по четири години. Ние ветуваме и од кога ќе победиме!Победија граѓаните, луѓето кои сакаат да им биде убаво дома. Ви благодарам на поддршката,, објави Божинов на ФБ

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.