Одбојкарите на Сушево со максимална победа против Македонија Џио во салата во Василево

2041

По поразот од Весна Пробиштип во рамките на првото коло кога новајлијата Сушево немаше многу среќа, вечерва во салата при ООУ Гоце Делчев во Василево забележаа убедлива победа против тимот на Македонија Џио како гости и тоа со 3:0(25:18, 25:17, 25:23). Избраниците на Ване Наков и Јане Попов имаа целосна контрола на играта и резултатот и ги прокнижаа првите бодови во Првата лига.

Актуелниот шампион Струмица Никоб немаше проблеми против велешки Борец. Забележа максимална победа од 3:0 (25:23,25:12,25: 21).

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.