Нова победа на одбојкарките на Македонија Макс, во Тетово убедливи против Бамикор

1018

Одбојкарките на Македонија Макс продолжуваат со победите ова година. На гостувањето во Тетово славеа победа против домашната Бами Кор остварувајки ја четвртата по ред победа во низа, со која се искачија на четвртата  позиција на табелата во Втора фаза-2 натпреварувањето.

Струмичанки во Тетово славеа со 3:0 во сетови. Борислава Мирчевска блескаше во мечот во кој доминираше Макс недозволувајки им на домаќинките да дојдат од освојување на сет. Макс сега има вкупно 13 бода на своето конто а сите 4 победи ги оствари во ова година.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.