„Мојот данок, за мојата општина!“ – Општина Радовиш се приклучува на кампањата на USAID (видео)

426

Општина Радовиш, партнер-општина на Проектот на USAID North Macedonia за зајакнување на капацитетите за искористување на ресурсите се приклучува кон кампањата „Мојот данок, за мојата општина!“

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.