ММД Илинден од Швајцарија, во сабота организира голема македонска забава со многу изненадувања во близина на Цирих

2149

Македонско младинското друштво ,,Илинден” од Швајцарија во сабота на 26 октомври  во ,,Штандхале” кај Диеткон во близина на Цирих, организира македонска забава на која ќе земе учество струмичанецот Демо Шавлев кој знае да направи одлична атмосфера на саксафон.

Освен Демо Шавлев на забавата ќе настапат и Дамјан Стојановски кој негува македонски традиционални песни но и секогаш атрактивната  Сања Ристевска кои ќе бидат придружувани од ,,Премиер Бенд” но и Дестановски на зурла.

Како што информираа организаторите за помладите е планирано диско забава но и многу изненадувања за сите присутни кои на 26 октомври ќе бидат дел од македонската забава на македонското младинско друштво Илинден.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.